Bizonyítsuk be, hogy bármilyen egész szám is n
mindig osztható 24-gyel.
 
a) Ha $n$ 3-mal osztható, akkor nyilvánvaló,hogy szorzatunk is osztható 3-mal. Ha $n$ 3-mal nem osztható, akkor 5$n$ sem osztható 3-mal, és így $ 5n-1$ és $ 5n+1$ közül az egyik feltétlenül osztható 3-mal.
b) Ha $n$ páros, akkor $n$ és $n+2$, ha pedig $n $páratlan, akkor $ 5n-1$ és $ 5n+1$ két egymásután következő páros szám. Két egymásután következő páros szám közül az egyik mindig osztható 4-gyel és így szorzatuk mindig osztható $ 2\cdot 4=8$-cal.
Mind a), mind b) alatt az összes lehetséges eseteket kimerítettük és így bebizonyítottuk, hogy szorzatunk $n$ minden egész számú értéke mellett osztható 3-mal is és 8-cal is, mivel pedig e két számnak nincs közös osztója, tehát a szorzatukkal: $ 3\cdot 8=24$-gyel is.
2. Megoldás
Teljes indukció is célra vezet.
$n=1-$re $ 1\cdot \left( {1+2} \right)\left( {5-1} \right)\left( {5+1} \right)=3\cdot 24$ osztható 24-gyel.
Tegyük fel, hogy valamilyen $n=k$ értékre már igazoltuk az állítás helyességét, azaz
ahol $A$ valamilyen egész szám. $k$ helyébe $\left( {k+1} \right)$-et téve:
Mivel $k\left( {k+1} \right)\left( {k+2} \right)$, mint 3 egymásra következő szám szorzata osztható $ 2\cdot 3=6$-tal, azért a nyert kéttagú összegünk második tagja is osztható $ 4\cdot 6=24$-gyel. Tehát ha tételünk $n=k$-ra igaz, akkor $n=\left( {k+1} \right)$-re is igaz, de $n=1$-re igaz és így minden $n$ egész számra fennáll.
3. Megoldás
Az első tag nyilván osztható 24-gyel, a második tag pedig 4 egymásra következő szám szorzata. Ezek közt van mindig 3-mal osztható és van két egymásutáni páros tényező, melyek közül valamelyik így 4-gyel is osztható. Szorzatunk tehát osztható $ 3\cdot 2\cdot 4=24$-gyel.